Ogłoszenia parafialne – 17 stycznia 2021

NIEDZIELA – II NIEDZIELA ZWYKŁA
kolekta na potrzeby archidiecezji, Bóg zapłać za ofiary.
13:30 – spotkanie III Zakonu św. Franciszka.

PONIEDZIAŁEK
Nabożeństwo Kolędowe: godz. 17:45 – ul. Klimka 2 – 72 (parzyste).

WTOREK
Nabożeństwo Kolędowe: godz. 17:45 – ul. Klimka 1 – 27.

ŚRODA
Nabożeństwo Kolędowe: godz. 17:45 – ul. Klimka 31 – 81.

CZWARTEK
Nabożeństwo Kolędowe: godz. 17:45 – ul. Ks. J. Pojdy 126 – 172.

PIĄTEK
Nabożeństwo Kolędowe: godz. 17:45 – ul. Ks. J. Pojdy 72 – 124.
16:30 – Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
18:15 – spotkanie młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.

SOBOTA
16:15 – Adoracja Najświętszego Sakramentu (spowiedź św.).

NIEDZIELA – III NIEDZIELA ZWYKŁA
Niedziela Słowa Bożego.
Kazania wygłosi ks. Alojzy Malcherczyk pracujący na Ukrainie i zbierał będzie ofiary na budowę świątyni w swojej parafii.

Zachęcam do włączenia się do Rodziny Żywego Różańca Świętego, aby oplatać modlitwą sprawy świata, Kościoła, naszej parafii, aby wypraszać Boży pokój i błogosławieństwo. Proszę uzupełnienie miejsc w różach różańcowych lub utworzenie nowych (składka 10 zł na rok).

W zakrystii przez najbliższy miesiąc można opłacać miejsca w ławkach (10zł na rok).

V edycja Szkoły Katechetów Parafialnych rozpocznie się 19 lutego br. Skierowana jest do osób zainteresowanych pogłębieniem zrozumienia własnej wiary. Więcej informacji na stronie www.skp.centrum.katowice.pl

Zachęcam do czytania „Gościa Niedzielnego”: dlaczego trzeba się modlić o jedność chrześcijan; jak w czasach pełnych zamętu nie stracić wiary; etyczne aspekty szczepienia przeciwko COVID-19.

Modlitwa na czas epidemii

Boże Ojcze, Stwórco świata, wszechmogący i miłosierny, który z miłości do nas posłałeś na świat swojego Syna jako lekarza dusz i ciał, spójrz na swoje dzieci, które w tym trudnym momencie niepewności i lęku w wielu regionach Europy i świata, zwracają się do Ciebie, szukając siły, zbawienia i pocieszenia. Uwolnij nas od chorób i strachu, ulecz naszych chorych, pociesz ich rodziny, daj mądrość rządzącym, energię i siłę lekarzom, pielęgniarkom i wolontariuszom, życie wieczne umarłym. Nie opuszczaj nas w chwili próby, ale uwolnij nas od wszelkiego zła.
O to Cię prosimy, który z Synem i Duchem Świętym żyjesz i królujesz na wieki. Amen.
Maryjo, Uzdrowicielko Chorych i Matko Nadziei, módl się za nami.

Parafialny Facebook

Facebook Pagelike Widget