Ogłoszenia parafialne – 17 lipca 2022

NIEDZIELA – XVI NIEDZIELA ZWYKŁA
kolekta specjalna na remont kaplicy przedpogrzebowej i ubikacji, Bóg zapłać za złożone ofiary.

17:00 – Msza szkolna wakacyjna, zapraszam dzieci.

ŚWIĘTO ŚW. MARII MAGDALENY.

ŚWIĘTO ŚW. BRYGIDY, Patronki Europy.
17:00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu (spowiedź św.).

NIEDZIELA – XVII NIEDZIELA ZWYKŁA
kolekta na remont krypty katedry w Katowicach.
Z okazji wspomnienia św. Krzysztofa po każdej Mszy św. modlitwa za kierowców i poświęcenie pojazdów.

W zakrystii można składać kartki z intencjami na IV kwartał 2022 roku (październik, listopad, grudzień).

Różaniec o pokój na świecie i za Ukrainę – poniedziałek, wtorek, piątek, sobota o godz. 17:30, środa, czwartek o godz. 16:30.

Zapisy na 77 Rybnicką Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę – w zakrystii od poniedziałku do piatku godzinę przed Mszą św. lub rano od godz. 9:00 do 10:00. W niedzielę od 7:00 do 8:00 i od 15:00 do 16:00. W dniu pielgrzymki przy stoliku przed kościołem od godz. 9:00. Msza św. na rozpoczęcie w naszym kościele będzie odprawiona w środę 3 sierpnia o godz. 11:00.

Zachęcam do wybierania terminów i zapisywania się w zakrystii na nawiedzenie obrazu Niepokalanego Serca NMP w rodzinach. Zaproszenie obrazu Maryi do domu jest wyrazem wiary i troski o błogosławieństwo i orędownictwo naszej Patronki dla domu. Wiele domów i rodzin nie skorzystało jeszcze z tej szansy umocnienia i pogłębienia wiary i modlitwy.

Pielgrzymka Kobiet i Dziewcząt do Matki Bożej Piekarskiej zaplanowana jest na niedzielę 21 sierpnia pod hasłem „Posłani w pokoju Chrystusa”.

Zachęcam do czytania „Gościa Niedzielnego”: skąd wziął się zwyczaj śpiewania Apelu Jasnogórskiego codziennie o godz. 21:00; zaproszenie na Polesie ciekawostki i dobre smaki.

I. PODSTAWKA Patryk, stan wolny, zam. Książenice
JANIA Angelika, stan wolny, zam. Przegędza