Ogłoszenia parafialne – 16 sierpnia 2020

NIEDZIELA – XX NIEDZIELA ZWYKŁA
kolekta specjalna na wymianę kostki brukowej wokół naszej świątyni, Bóg zapłać za złożone ofiary.

PONIEDZIAŁEK
UROCZYSTOŚĆ ŚW. JACKA, głównego patrona archidiecezji i metropolii katowickiej.

CZWARTEK
Wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła.

PIĄTEK
Wspomnienie św. Piusa X, papieża, który wprowadził tak zwaną wczesną Komunię św. oraz zachęcał do częstego przyjmowania Chrystusa w Eucharystii.

SOBOTA
Wspomnienie NMP Królowej.

NIEDZIELA – XXI NIEDZIELA ZWYKŁA
kolekta na potrzeby naszej parafii.

W tym tygodniu będzie nieczynna kancelaria parafialna.

Zachęcam do czytania „Gościa Niedzielnego”: zwycięstwo w Bitwie Warszawskiej ocaliło całą chrześcijańską cywilizację w Europie – mija sto lat od Cudu nad Wisłą; arcybiskup Grzegorz Ryś o problemach polskiego Kościoła; ciemne noce Libanu – tragedia w Bejrucie; w wakacyjnym cyklu „Nie ma jak u Mamy” o najstarszym sanktuarium maryjnym w Polsce w Górce Klasztornej; jakie wirusy trapiły ludzi w przeszłości?

ZAPOWIEDZI
II. STĘŻAŁY Szymon, stan wolny, zam. Książenice
PERDEK Aleksandra, stan wolny, zam. Knurów

Modlitwa na czas epidemii

Boże Ojcze, Stwórco świata, wszechmogący i miłosierny, który z miłości do nas posłałeś na świat swojego Syna jako lekarza dusz i ciał, spójrz na swoje dzieci, które w tym trudnym momencie niepewności i lęku w wielu regionach Europy i świata, zwracają się do Ciebie, szukając siły, zbawienia i pocieszenia. Uwolnij nas od chorób i strachu, ulecz naszych chorych, pociesz ich rodziny, daj mądrość rządzącym, energię i siłę lekarzom, pielęgniarkom i wolontariuszom, życie wieczne umarłym. Nie opuszczaj nas w chwili próby, ale uwolnij nas od wszelkiego zła.
O to Cię prosimy, który z Synem i Duchem Świętym żyjesz i królujesz na wieki. Amen.
Maryjo, Uzdrowicielko Chorych i Matko Nadziei, módl się za nami.

Parafialny Facebook

Facebook Pagelike Widget