Ogłoszenia parafialne – 16 kwietnia 2023

NIEDZIELA – II NIEDZIELA WIELKANOCNA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO
kolekta na Caritas archidiecezji, Bóg zapłać za złożone ofiary.
15:30 – Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

CZWARTEK
16:15 – spowiedź dzieci do I Komunii św.
17:00 – Msza szkolna, zapraszam dzieci.
17:45 – Akademia – Św. Jan Paweł II – zapraszamy.

PIĄTEK
18:45 – spotkanie młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.

SOBOTA
8:00 – zbiórka ministrantów.
9:00 – spotkanie Dzieci Maryi.
17:15 – spowiedź św.
20:15 – czuwanie modlitewne.
21:00 – Apel Jasnogórski.

NIEDZIELA – III NIEDZIELA WIELKANOCNA
7:15 – Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP.
kolekta specjalna na remont ubikacji i kaplicy przedpogrzebowej.

W zakrystii są do odbioru kartki z intencjami na maj 2023 roku.

Różaniec w intencji o pokój na świecie, za Ukrainę i o powołania kapłańskie – poniedziałek, wtorek, piątek, sobota o godz. 17:30, środa godz. 16:30.

Uczniowie Liceum Sióstr Urszulanek w Rybniku zapraszają uczniów klas ósmych na Drzwi Otwarte, które odbędą się 22.04.2023 r. godz. 10:00. Licealiści oprowadzą gości po szkole i odpowiedzą na wszystkie pytania zainteresowanych.

Podziękowanie serdecznie dziękuję wszystkim, którzy przygotowali naszą świątynię na święta wielkanocne, przygotowując ciemnicę, Boży Grób i dekorując kwiatami. Dziękuję ministrantom, Dzieciom Maryi, Chórowi „Vox Cordis”, kościelnym, organistom i wszystkim, którzy przygotowali liturgię tych wyjątkowych dni.

Zachęcam do czytania „Gościa Niedzielnego”: wiara i filozofia – jak rozmawiać z ateistą; trzy sposoby miłosierdzia; o wiarygodności Pisma Świętego.
„Mały Gość Niedzielny” – o afrykańskich mamach; historia św. Stanisława Papczyńskiego; piękno ziemi chełmskiej.

ZAPOWIEDZI
PAWLICZEK Paweł, stan wolny, zam. Rybnik
GAWRON Angelika, stan wolny, zam. Książenice

Modlitwa na czas epidemii

Boże Ojcze, Stwórco świata, wszechmogący i miłosierny, który z miłości do nas posłałeś na świat swojego Syna jako lekarza dusz i ciał, spójrz na swoje dzieci, które w tym trudnym momencie niepewności i lęku w wielu regionach Europy i świata, zwracają się do Ciebie, szukając siły, zbawienia i pocieszenia. Uwolnij nas od chorób i strachu, ulecz naszych chorych, pociesz ich rodziny, daj mądrość rządzącym, energię i siłę lekarzom, pielęgniarkom i wolontariuszom, życie wieczne umarłym. Nie opuszczaj nas w chwili próby, ale uwolnij nas od wszelkiego zła.
O to Cię prosimy, który z Synem i Duchem Świętym żyjesz i królujesz na wieki. Amen.
Maryjo, Uzdrowicielko Chorych i Matko Nadziei, módl się za nami.

Parafialny Facebook

Facebook Pagelike Widget