Ogłoszenia parafialne – 15 października 2023

NIEDZIELA – XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA
7:15 – Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP.
kolekta na budowę kościoła w Mikołowie Kamionce – Bóg zapłać Ks. Prob. Januszowi Malczykowi za wygłoszone Słowo Boże.
XXIII Dzień Papieski – pod hasłem „Cywilizacja Życia”.
przed kościołem zbiórka na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

PONIEDZIAŁEK
UROCZYSTOŚĆ ŚW. JADWIGI ŚLĄSKIEJ, Patronki Śląska.

ŚRODA
ŚWIĘTO ŚW. ŁUKASZA, Ewangelisty Patrona pracowników służby zdrowia.

CZWARTEK
17:00 – Msza szkolna, zapraszam dzieci.

SOBOTA
8:00 – zbiórka ministrantów.
9:00 – spotkanie Dzieci Maryi.
16:45 – spowiedź św.
20:15 – czuwanie modlitewne.
21:00 – Apel Jasnogórski.

NIEDZIELA – XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA
7:15 – Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP.
Niedziela Misyjna.
kolekta na cele misyjne.

Nabożeństwa różańcowe: w niedziele o godz. 15:30 w dni powszednie o godz. 17:30.

Został już zamontowany nowy głos w naszych organach – „Vox Humana” Sfinansowany z dochodu uzyskanego z zakupionych medali jubileuszowych, a także został już zakupiony drugi głos – „trompet 8”, który będzie dodany w najbliższym czasie (sfinansowany przez anonimowego sponsora).

Zachęcam do czytania „Gościa Niedzielnego”: raport o stanie Kościoła w Polsce; teksty nawiązujące do 45 rocznicy wyboru Jana Pawła II; nowa odsłona wojny palestyńsko-izraelskiej; o kolegiacie św. Anny w Krakowie, gdzie od wieków ludzi podnosi Słowo.

Modlitwa na czas epidemii

Boże Ojcze, Stwórco świata, wszechmogący i miłosierny, który z miłości do nas posłałeś na świat swojego Syna jako lekarza dusz i ciał, spójrz na swoje dzieci, które w tym trudnym momencie niepewności i lęku w wielu regionach Europy i świata, zwracają się do Ciebie, szukając siły, zbawienia i pocieszenia. Uwolnij nas od chorób i strachu, ulecz naszych chorych, pociesz ich rodziny, daj mądrość rządzącym, energię i siłę lekarzom, pielęgniarkom i wolontariuszom, życie wieczne umarłym. Nie opuszczaj nas w chwili próby, ale uwolnij nas od wszelkiego zła.
O to Cię prosimy, który z Synem i Duchem Świętym żyjesz i królujesz na wieki. Amen.
Maryjo, Uzdrowicielko Chorych i Matko Nadziei, módl się za nami.

Parafialny Facebook

Facebook Pagelike Widget