Ogłoszenia parafialne – 15 października 2020

NIEDZIELA – XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA
kolekta na potrzeby naszej parafii, Bóg zapłać za złożone ofiary.
Dzień Muzyki Liturgicznej w archidiecezji.
Światowy Dzień Ubogich – przed kościołem zbiórka na Fundację Papieską Pomoc Kościołowi w Potrzebie.
Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich potrzebujących.

PIĄTEK
16:30 – Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

SOBOTA – Wspomnienie Ofiarowania NMP
16:30 – spowiedź św.
18:15 – Msza z okazji św. Tarsycjusza w intencji ministrantów, organistów, kościelnego, szafarzy i służby liturgicznej naszej parafii. Zapraszamy również rodziców i rodzeństwo.
20:15 – czuwanie modlitewne.
21:00 – Apel Jasnogórski.

NIEDZIELA – UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA
kolekta specjalna na wymianę kostki brukowej wokół naszego kościoła.
W Katedrze Chrystusa Króla w Katowicach uroczystość odpustowa.

W zakrystii są do odbioru kartki z intencjami na grudzień 2020 roku.

Akcja Świąteczna – zbieramy zabawki, koce, poduszki, książki, gry, przybory szkolne itp. dla dzieci niepełnosprawnych – akcja trwa do 30 listopada 2020 roku – dary te można przynosić do zakrystii.

Zachęcam do czytania „Gościa Niedzielnego”: o tym, że uliczne protesty i lansowanie teorii „za wolnym wyborem” w praktyce ranią osoby niepełnosprawne; „Waż słowa” – wulgaryzmy stały się częścią debaty publicznej – to znak, że stało się coś niedobrego; dlaczego trzeba modlić się za zmarłych i jak to robić; rozmowa z posłem Jerzym Polaczkiem o doświadczeniu choroby na koronawirusa.

Modlitwa na czas epidemii

Boże Ojcze, Stwórco świata, wszechmogący i miłosierny, który z miłości do nas posłałeś na świat swojego Syna jako lekarza dusz i ciał, spójrz na swoje dzieci, które w tym trudnym momencie niepewności i lęku w wielu regionach Europy i świata, zwracają się do Ciebie, szukając siły, zbawienia i pocieszenia. Uwolnij nas od chorób i strachu, ulecz naszych chorych, pociesz ich rodziny, daj mądrość rządzącym, energię i siłę lekarzom, pielęgniarkom i wolontariuszom, życie wieczne umarłym. Nie opuszczaj nas w chwili próby, ale uwolnij nas od wszelkiego zła.
O to Cię prosimy, który z Synem i Duchem Świętym żyjesz i królujesz na wieki. Amen.
Maryjo, Uzdrowicielko Chorych i Matko Nadziei, módl się za nami.

Parafialny Facebook

Facebook Pagelike Widget