Ogłoszenia parafialne – 14 sierpnia 2022

NIEDZIELA – XX NIEDZIELA ZWYKŁA
kolekta na potrzeby naszej parafii, Bóg zapłać za złożone ofiary.

PONIEDZIAŁEK – UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWZIĘCIA NMP
Msze św. jak w każdą niedzielę.
kolekta na potrzeby naszego kościoła, Bóg zapłać za ofiary.
w czasie każdej Mszy błogosławieństwo ziół i kwiatów.

ŚRODA
UROCZYSTOŚĆ ŚW. JACKA, Prezbitera, głównego patrona archidiecezji i metropolii katowickiej.

CZWARTEK
17:00 – Msza szkolna wakacyjna, zapraszam dzieci.

NIEDZIELA – XXI NIEDZIELA ZWYKŁA
Pielgrzymka kobiet i dziewcząt do Matki Bożej Piekarskiej.
kolekta specjalna na remont kaplicy przedpogrzebowej i ubikacji.

Różaniec o pokój na świecie i za Ukrainę – poniedziałek, wtorek, piątek, sobota o godz. 1730, środa, czwartek o godz. 1630.

Od 16 do 23 sierpnia będzie nieczynna kancelaria parafialna.

Stowarzyszenie Razem dla Książenic zaprasza na pierwszy wyjazd rowerowy w ramach projektu „Książenicki rowerowy tysiąc”, który odbędzie się w poniedziałek 15 sierpnia br. Startujemy z parkingu przy kościele w Książenicach o godz. 13:30. Szczegóły na stronie www.razemdlaksiazenic.pl, facebooku i plakatach. Drugi wyjazd w ramach zadania, odbędzie się w kolejną niedzielę, 21 sierpnia. Szczegóły na stronie internetowej i plakatach.

Pielgrzymka kobiet i dziewcząt do Piekar Śląskich w niedzielę 21 sierpnia 2022 roku
8:00 – Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP
8:30 – modlitwa różańcowa
9:30 – procesja z obrazem Matki Bożej Piekarskiej na Kalwarię
11:00 – Msza św. z homilią abp Józefa Górzyńskiego
13:00 – Godzina ewangelizacyjna
15:00 – Nieszpory.

Zachęcam do czytania „Gościa Niedzielnego”: kolejna płyta z cyklu Biblia Audio (trzy księgi mądrościowe: Księga Hioba, Księga Psalmów, Księga Przysłów); gdzie zakończyło się ziemskie życie Matki Bożej?

Modlitwa na czas epidemii

Boże Ojcze, Stwórco świata, wszechmogący i miłosierny, który z miłości do nas posłałeś na świat swojego Syna jako lekarza dusz i ciał, spójrz na swoje dzieci, które w tym trudnym momencie niepewności i lęku w wielu regionach Europy i świata, zwracają się do Ciebie, szukając siły, zbawienia i pocieszenia. Uwolnij nas od chorób i strachu, ulecz naszych chorych, pociesz ich rodziny, daj mądrość rządzącym, energię i siłę lekarzom, pielęgniarkom i wolontariuszom, życie wieczne umarłym. Nie opuszczaj nas w chwili próby, ale uwolnij nas od wszelkiego zła.
O to Cię prosimy, który z Synem i Duchem Świętym żyjesz i królujesz na wieki. Amen.
Maryjo, Uzdrowicielko Chorych i Matko Nadziei, módl się za nami.

Parafialny Facebook

Facebook Pagelike Widget