Ogłoszenia parafialne – 14 marca 2021

NIEDZIELA – IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
Niedziela Radości (Laetare).
kolekta specjalna na wymianę kostki brukowej wokół naszej świątyni, Bóg zapłać za złożone ofiary.
15:15 – GORZKIE ŻALE z kazaniem pasyjnym.

PIĄTEK
UROCZYSTOŚĆ ŚW. JÓZEFA, Oblubieńca NMP.
17:30 – DROGA KRZYŻOWA.

SOBOTA
16:00 – spowiedź św.
20:15 – czuwanie wielkopostne pasyjne o Krzyżu.
21:00 – Apel Jasnogórski.

NIEDZIELA – V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
kolekta na potrzeby archidiecezji.
15:15 – GORZKIE ŻALE z kazaniem pasyjnym.

W zakrystii można składać kartki z intencjami na III kwartał 2021 roku (lipiec, sierpień, wrzesień).

W zakrystii można odbierać kartki z intencjami na kwiecień 2021 roku.

W Roku Jubileuszowym – „Rok św. Józefa” można uzyskać specjalne odpusty szczególnie przez nawiedzenia kościołów jubileuszowych, którymi są przede wszystkim kościoły pod wezwaniem św. Józefa. Lista tych kościołów jest na stronie www.katowicka.pl/rok-swietego-jozefa

Przypominam, że kontenery przy cmentarzu przeznaczone są tylko i wyłącznie na śmieci z grobów, dlatego proszę nie przywozić do nich śmieci z domów.

Zachęcam do czytania „Gościa Niedzielnego”: dodatek – magnes z wizerunkiem św. Józefa; relacja z historycznej podróży papieża Franciszka do Iraku; czwarte spotkanie rekolekcyjne z ks. Franciszkiem Blachnickim. W kwietniu będzie do nabycia „Gość Extra” – specjalne 100-stronicowe wydania poświęcone św. Józefowi.

Modlitwa na czas epidemii

Boże Ojcze, Stwórco świata, wszechmogący i miłosierny, który z miłości do nas posłałeś na świat swojego Syna jako lekarza dusz i ciał, spójrz na swoje dzieci, które w tym trudnym momencie niepewności i lęku w wielu regionach Europy i świata, zwracają się do Ciebie, szukając siły, zbawienia i pocieszenia. Uwolnij nas od chorób i strachu, ulecz naszych chorych, pociesz ich rodziny, daj mądrość rządzącym, energię i siłę lekarzom, pielęgniarkom i wolontariuszom, życie wieczne umarłym. Nie opuszczaj nas w chwili próby, ale uwolnij nas od wszelkiego zła.
O to Cię prosimy, który z Synem i Duchem Świętym żyjesz i królujesz na wieki. Amen.
Maryjo, Uzdrowicielko Chorych i Matko Nadziei, módl się za nami.

Parafialny Facebook

Facebook Pagelike Widget