Ogłoszenia parafialne – 14 lutego 2021

NIEDZIELA – VI NIEDZIELA ZWYKŁA
kolekta specjalna na wymianę kostki brukowej wokół naszej świątyni, Bóg zapłać za złożone ofiary.

ŚRODA – ŚRODA POPIELCOWA
Początek rekolekcji Wielkopostnych, które wygłosi Ojciec Romuald Kasmatowicz z Zamysłowa.
Msze św. o godz. 8:00, 10:00, 16:30 i 18:00 z nauką rekolekcyjną.
kolekta jako Jałmużna Postna.

8:00 i 18:00 – Msze z nauką rekolekcyjną.
Odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych (proszę przynieść świece ze chrztu św.) oraz odnowienie przysięgi małżeńskiej.
17:00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu (spowiedź św.).

8:00 i 18:00 – Msze z nauką rekolekcyjną
16:00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu (spowiedź św.).
17:15 – DROGA KRZYŻOWA.

10:00 – Msza św. dla chorych i osób starszych z udzielaniem sakramentu chorych.
po Mszy ODWIEDZINY CHORYCH w domach.
16:00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu (spowiedź św.).
17:00 – Msza z nauką rekolekcyjną.
20:15 – czuwanie modlitewne pokutne.
21:00 – Apel Jasnogórski.

NIEDZIELA – I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
Msze z nauką na zakończenie rekolekcji.
15:15 – GORZKIE ŻALE z kazaniem pasyjnym.
Kolekta na pomoc w duszpasterstwie dla Ojców Franciszkanów.

W zakrystii można odbierać kartki z intencjami na marzec 2021 roku.

Stowarzyszenie Razem dla Książenic zaprasza do włączenia się w zbiórkę plastikowych nakrętek na rzecz Krzysia Gorzawskiego z Książenic. Plastikowe nakrętki można składać do pojemników znajdujących się w naszym kościele pod chórem oraz w Szkole Podstawowej w Książenicach w tzw. „łączniku”.

Zachęcam do czytania „Gościa Niedzielnego”: jak dobrze zacząć Wielki Post?; o zabytkowym krzyżu na Giewoncie; o grocie św. Marii Magdaleny w Prowansji.