Ogłoszenia parafialne – 13 czerwca 2021

NIEDZIELA – XI NIEDZIELA ZWYKŁA
kolekta na potrzeby naszej parafii, Bóg zapłać za ofiary.
15:15 – Nabożeństwo różańcowe fatimskie.

PONIEDZIAŁEK
18:45 – spotkanie młodzieży klasy VII oraz tych, którzy chcą przystąpić do bierzmowania w 2022 roku.

ŚRODA
19:15 – spotkanie Rady Parafialnej na probostwie.

CZWARTEK
17:00 – Msza szkolna, zapraszam wszystkie dzieci.

PIĄTEK
17:30 – Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

SOBOTA
8:00 – zbiórka ministrantów.
9:00 – spotkanie Dzieci Maryi.
17:00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu (spowiedź św.).

NIEDZIELA – XII NIEDZIELA ZWYKŁA
kolekta specjalna na wymianę kostki brukowej wokół kościoła.

W zakrystii można odbierać kartki z intencjami na lipiec 2021 roku.

Zachęcam do czytania „Gościa Niedzielnego”: opowieść o kobiecie, której numer obozowy z Auschwitz ucałował papież Franciszek; reportaż o krakowskiej bazylice jezuitów, gdzie przed stu laty dokonano aktu ofiarowania Polski Sercu Pana Jezusa.

Za nami kolejny miesiąc licytacji na rzecz Krzysia Gorzawskiego, w którym zakończyliśmy aż 350 licytacji, dzięki którym na internetową zbiórkę portalu pomagam.pl wpłynęło19.180 zł. W zeszłą niedzielę Krzyś wraz z rodzicami wyjechał do Niemiec, gdzie odbyła się operacja sfinansowana dzięki zebranym środkom. Nadal zbierane są pieniądze na zakup pionizatora i dalszą rehabilitację chłopca, a do pełnej kwoty 75 tys. zł brakuje około 10.000 zł. Dlatego jeszcze raz dziękujemy za już otrzymane wsparcie i zapraszamy do dalszych licytacji na facebookowej grupie „Droga Krzysia do samodzielności – licytacje”.

Burmistrz Gminy i Miasta zaprasza na szczepienie przeciw COVID-19 do punktu szczepień w Centrum Kulturalno-Edukacyjnym. Osoby, które zapiszą się do środy 16 czerwca zostaną zaszczepione jeszcze w najbliższym tygodniu szczepionką Pfizer, a drugą dawkę otrzymają już po 21 dniach. W punkcie są stale obecni lekarze i jest możliwość zaszczepienia także dzieci powyżej 12 roku życia. Zapisy bezpośrednio w CKE, tel. Pod numerem 506 588 527 oraz przez Internetowe Konto Pacjenta.

ZAPOWIEDZI
II. KURPANIK Sebastian, stan wolny, zam. Rybnik
BIAŁASZEK Laura, stan wolny, zam. Książenice.

Modlitwa na czas epidemii

Boże Ojcze, Stwórco świata, wszechmogący i miłosierny, który z miłości do nas posłałeś na świat swojego Syna jako lekarza dusz i ciał, spójrz na swoje dzieci, które w tym trudnym momencie niepewności i lęku w wielu regionach Europy i świata, zwracają się do Ciebie, szukając siły, zbawienia i pocieszenia. Uwolnij nas od chorób i strachu, ulecz naszych chorych, pociesz ich rodziny, daj mądrość rządzącym, energię i siłę lekarzom, pielęgniarkom i wolontariuszom, życie wieczne umarłym. Nie opuszczaj nas w chwili próby, ale uwolnij nas od wszelkiego zła.
O to Cię prosimy, który z Synem i Duchem Świętym żyjesz i królujesz na wieki. Amen.
Maryjo, Uzdrowicielko Chorych i Matko Nadziei, módl się za nami.

Parafialny Facebook

Facebook Pagelike Widget