Ogłoszenia parafialne – 12 marca 2023

NIEDZIELA – III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
7:15 – Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP.
kolekta na potrzeby archidiecezji, Bóg zapłać za ofiary.
15:15 – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

PONIEDZIAŁEK
16:30 – Nabożeństwo różańcowe fatimskie.
po Mszy modlitwy III Zakonu św. Franciszka.

CZWARTEK
17:00 – Msza szkolna, zapraszam dzieci.

PIĄTEK
17:45 – DROGA KRZYŻOWA.

SOBOTA
8:00 – zbiórka ministrantów.
9:00 – spotkanie Dzieci Maryi.
16:00 – spowiedź św.
18:00 – nauka przedchrzcielna w salce przy kościele.
20:15 – czuwanie modlitewne.
21:00 – Apel Jasnogórski.

NIEDZIELA – IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
Niedziela Radości (Laetare).
7:15 – Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP.
kolekta specjalna na remont kaplicy i ubikacji.
15:15 – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

W zakrystii są do odbioru kartki z intencjami na kwiecień 2023 roku.

W zakrystii można składać kartki z intencjami na III kwartał 2023 roku (lipiec, sierpień, wrzesień).

Różaniec o pokój na świecie, za Ukrainę i o powołania kapłańskie – od wtorku do soboty o godz. 1630.

Pobór podatku rolnego, od nieruchomości i spółki wodnej odbędzie się w nowej sołtysówce (ul. Ks. Jana Pojdy 98 A) w dniach: 13.03.2023 (poniedziałek), 14.03.2023 (wtorek), 15.03.2023 (środa) w godzinach 17:00 – 19:00.

Zachęcam do czytania „Gościa Niedzielnego”: blok tekstów z okazji 10 rocznicy wyboru papieża Franciszka; o uczynku miłosierdzia – wątpiącym dobrze radzić; o dyplomacji watykańskiej mówi nuncjusz abp Salvatore Pennacchio.

Modlitwa na czas epidemii

Boże Ojcze, Stwórco świata, wszechmogący i miłosierny, który z miłości do nas posłałeś na świat swojego Syna jako lekarza dusz i ciał, spójrz na swoje dzieci, które w tym trudnym momencie niepewności i lęku w wielu regionach Europy i świata, zwracają się do Ciebie, szukając siły, zbawienia i pocieszenia. Uwolnij nas od chorób i strachu, ulecz naszych chorych, pociesz ich rodziny, daj mądrość rządzącym, energię i siłę lekarzom, pielęgniarkom i wolontariuszom, życie wieczne umarłym. Nie opuszczaj nas w chwili próby, ale uwolnij nas od wszelkiego zła.
O to Cię prosimy, który z Synem i Duchem Świętym żyjesz i królujesz na wieki. Amen.
Maryjo, Uzdrowicielko Chorych i Matko Nadziei, módl się za nami.

Parafialny Facebook

Facebook Pagelike Widget