Ogłoszenia parafialne – 12 lutego 2023

NIEDZIELA – VI NIEDZIELA ZWYKŁA
7:15 – Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP.
kolekta na potrzeby naszej parafii, Bóg zapłać za ofiary.
przed kościołem zbiórka na pomoc parafii ewangelickiej w Szopienicach.

ŚWIĘTO ŚWIĘTYCH CYRYLA, Mnicha i METODEGO, Biskupa – Patronów Europy.

NIEDZIELA – VII NIEDZIELA ZWYKŁA
7:15 – Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP.
kolekta specjalna na remont kaplicy i ubikacji.

W zakrystii można odbierać kartki z intencjami na marzec 2023 roku.

Różaniec o pokój na świecie, za Ukrainę i o powołania kapłańskie – wtorek, środa, czwartek, piątek o godz. 1630.

Sołtys Książenic zaprasza na otwarte zebranie Rady Sołeckiej na temat jubileuszu 800-lecia Książenic, które odbędzie się w dniu 15.02.2023 o godz. 19:00 w nowej sołtysówce.

Kościół w Polsce jednoczy się na modlitwie w intencji ofiar trzęsienia ziemi w Turcji i w Syrii. Jednocześnie prosi wiernych o otwartość serca i ofiarność, którą można przekazać poprzez wpłaty na konto Caritas Archidiecezji Katowickiej. Konto: Caritas Archidiecezji Katowickiej w ING Bank Śląski S.A. ul. Sokolska 34, 40-086 Katowice. Nr rachunku 96 1050 1214 1000 0090 3169 8062 tytuł wpłaty: „Pomoc Turcji i Syrii”.

Zachęcam do czytania „Gościa Niedzielnego”: dlaczego sanktuarium w Lourdes stało się miejscem szczególnym dla chorych; jak rozmawiać z dziećmi, które chcą wypisać się z religii.