Ogłoszenia parafialne – 12 lipca 2020

NIEDZIELA – XV NIEDZIELA ZWYKŁA
kolekta na potrzeby naszej parafii, Bóg zapłać za złożone ofiary.

Wspomnienie NMP z Góry Karmel.

20:15 – czuwanie modlitewne.
21:00 – Apel Jasnogórski.

NIEDZIELA – XVI NIEDZIELA ZWYKŁA
kolekta specjalna na wymianę kostki brukowej wokół naszego kościoła.

Ruch Dzieci Maryi przy współpracy z kilkoma innymi ruchami przygotowuje projekt formacyjny zakładający aktywizację dzieci i ich rodzin „Holyweek Rodzinne Rekolekcje”. W dniach 26.07 do 2.08 na stronie www.holyweek.pl ukażą się – podzielone na poszczególne części dnia – rozważania słowa Bożego, komentarze do części liturgii mszalnej, propozycje kreatywnych zadań wykonywanych w rodzinie oraz zachęty do wspólnej rodzinnej modlitwy. W filmach wykorzystanych w projekcie pojawią się rodziny z dziećmi, animatorzy poszczególnych wspólnot i księża. Propozycja – w różnych swoich punktach – będzie adresowana zarówno do dzieci, młodzieży, jak i całych rodzin.

Zachęcam do czytanie „Gościa Niedzielnego”: czy miłość narzeczonych jest konieczna do zawarcia małżeństwa i czy jej brak może być podstawą do jego unieważnienia?; 150 lat temu papież powierzył Kościół opiece św. Józefa; sanktuarium maryjne w Charłupi.

Opłatę za śmieci będzie można uiścić w sołtysówce w dniach: 13.07.2020 (poniedziałek) oraz 14.07.2020 (wtorek) w godz. 17:00 – 19:00.

II. ZBOROWSKI Rajmund, stan wolny, zam. Wodzisław Śl.
RADECKA Karolina, stan wolny, zam. Książenice

II. KUŚKA Mateusz, stan wolny, zam. Świerklany