Ogłoszenia parafialne – 12 czerwca 2022

NIEDZIELA – UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY
kolekta na potrzeby naszej parafii, Bóg zapłać za ofiary.
15:00 – przedstawienie „Świadkowie zmartwychwstania” – zapraszam do kościoła, by przeżyć i przemyśleć na nowo te najważniejsze fakty dotyczące naszej wiary w Chrystusa Zmartwychwstałego.

WTOREK
18:45 – spotkanie młodzieży klasy VII rozpoczynające cykl przygotowań do sakramentu bierzmowania.

CZWARTEK – UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI CHRYSTUSA
Po Mszy o godz. 8:00 – PROCESJA BOŻEGO CIAŁA (ul. Klimka do krzyża i z powrotem).

17:30 – Nabożeństwo i procesja eucharystyczna.

17:30 – Nabożeństwo i procesja eucharystyczna.
20:15 – czuwanie modlitewne.
21:00 – Apel Jasnogórski.

NIEDZIELA – XII NIEDZIELA ZWYKŁA
kolekta specjalna na remont kaplicy i ubikacji.
15:30 – Nabożeństwo i procesja eucharystyczna.

Różaniec o pokój na świecie i za Ukrainę – w poniedziałek, piątek i w sobotę o godz. 17:00, we wtorek o 17:30, a w środę o 16:30.

Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej w Książenicach wraz z sołtysem Książenic do 14 czerwca zbierają podpisy pod petycją w sprawie rozbudowy Szkoły Podstawowej i budowy przedszkola w Książenicach. Podpis można złożyć w sekretariacie szkoły w dni robocze w godzinach pracy. Jest też możliwość złożenia podpisu po Mszach św. w niedzielę 12.06.2022 przed kościołem.

Zachęcam do czytania „Gościa Niedzielnego”: rozmowa z prof. Josephem Weilerem o wartościach chrześcijańskich; o beatyfikacji męczennic Elżbietanek.
„Gość Extra” – jak wielkim cudem i darem Jezusa jest Eucharystia.

II. BURLIKOWSKI Marcin, stan wolny, zam. Tychy
KONIK Anna, stan wolny, zam. Książenice