Ogłoszenia parafialne – 10 października 2021

NIEDZIELA – XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA
kolekta na budowę kościoła w Jankowicach Rybnickich – witamy ks. prob. Tadeusza Kalisza, Bóg zapłać za wygłoszone Słowo Boże.

ŚRODA
17:30 – Nabożeństwo różańcowe fatimskie.
Kancelaria po południu czynna od 18:30 do 19:30.

CZWARTEK
17:00 – Msza szkolna, zapraszam dzieci.

SOBOTA
UROCZYSTOŚĆ ŚW. JADWIGI ŚLĄSKIEJ, głównej patronki Śląska.
8:00 – zbiórka ministrantów.
9:00 – spotkanie Dzieci Maryi.
16:30 – spowiedź św.
20:15 – czuwanie modlitewne maryjne.
21:00 – Apel Jasnogórski.

NIEDZIELA – XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA
kolekta specjalna na dokończenie inwestycji z kostką brukową.
przed kościołem zbiórka na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

Nabożeństwa różańcowe: w dni powszednie o godz. 17:30 w niedziele o godz. 15:30.

Zachęcam do czytania „Gościa Niedzielnego”: o rozpoczynającym się w Rzymie Synodzie Biskupów, który będzie przebiegał inaczej niż dotychczas; o dzienniku więziennym kardynała Pella, w którym przedstawia jak kłamie się na temat Kościoła; o Dniu Dziecka Utraconego; o Marku Grechucie – mistrzu poezji śpiewanej.

Najważniejsze informacje na temat Sługi Bożego ks. Jana Machy i uroczystości beatyfikacyjnej są dostępne na stronie: janmacha.gosc.pl.

W niedzielę 17 października br. zainicjowanie procesu synodalnego w katowickiej katedrze Chrystusa Króla podczas Mszy św. celebrowanej o godz. 12:00 pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Wiktora Skworca.

Opłatę za wywóz śmieci można uiścić w nowej sołtysówce w dniach:
13.10.2021 (środa) wyjątkowo w godz. 17:30 – 19:00
14.10.2021 (czwartek) w godz. 17:00 – 19:00.

Modlitwa na czas epidemii

Boże Ojcze, Stwórco świata, wszechmogący i miłosierny, który z miłości do nas posłałeś na świat swojego Syna jako lekarza dusz i ciał, spójrz na swoje dzieci, które w tym trudnym momencie niepewności i lęku w wielu regionach Europy i świata, zwracają się do Ciebie, szukając siły, zbawienia i pocieszenia. Uwolnij nas od chorób i strachu, ulecz naszych chorych, pociesz ich rodziny, daj mądrość rządzącym, energię i siłę lekarzom, pielęgniarkom i wolontariuszom, życie wieczne umarłym. Nie opuszczaj nas w chwili próby, ale uwolnij nas od wszelkiego zła.
O to Cię prosimy, który z Synem i Duchem Świętym żyjesz i królujesz na wieki. Amen.
Maryjo, Uzdrowicielko Chorych i Matko Nadziei, módl się za nami.

Parafialny Facebook

Facebook Pagelike Widget