Ogłoszenia parafialne – 1 stycznia 2023

NIEDZIELA – UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI MARYI NOWY ROK
Światowy Dzień Modlitw o Pokój.
kolekta na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach, Bóg zapłać za złożone ofiary.

PONIEDZIAŁEK
17:45 – Nabożeństwo Kolędowe – ul. Lasoki, Polna, Boczna, Słoneczna.

WTOREK
17:45 – Nabożeństwo Kolędowe – ul. Graniczna i Sąsiedzka.

ŚRODA
17:45 – Nabożeństwo Kolędowe – ul. Powstańców.

CZWARTEK
17:00 – Msza świąteczna.
18:00 – modlitwy III Zakonu św. Franciszka.

PIĄTEK – UROCZYSTOŚĆ OBJAWIENIA PAŃSKIEGO TRZECH KRÓLI
Misyjny Dzień Dziecka.
kolekta na potrzeby misji.

SOBOTA – I sobota miesiąca
po Mszy o godz. 7:00 – Nabożeństwo do Serca Maryi.
8:00 – zbiórka ministrantów.
9:00 – spotkanie Dzieci Maryi.
16:15 – spowiedź św.
17:50 – Nabożeństwo Kolędowe – ul. Zielona.

NIEDZIELA – ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO
kolekta na potrzeby archidiecezji.
15:15 – JASEŁKA.

Kancelaria parafialna w środy w styczniu będzie czynna od godz. 18:30 – 19:30.

Podziękowanie: z całego serca składam Bóg zapłać wszystkim, którzy budowali szopkę, dekorowali kościół i zbudowali dekorację przed kościołem – dziękuję za poświęcony czas i ofiarowanie swoich talentów, byśmy mogli pięknie przeżywać ten czas Bożego Narodzenia. Bóg zapłać również wszystkim ofiarodawcom choinek, ozdób i dekoracji szczególnie Pani Łucji Wengrzik, Kazimierze Procek, rodzinie Gwóźdź. Niech Pan Bóg hojnie wynagrodzi swym błogosławieństwem.

W zakrystii można składać kartki z intencjami na II kwartał 2023 roku (marzec, kwiecień, maj).

Różaniec o pokój na świecie, za Ukrainę i o powołania kapłańskie – poniedziałek, wtorek, środa, czwartek, sobota o godz. 16:30.

Modlitwa na czas epidemii

Boże Ojcze, Stwórco świata, wszechmogący i miłosierny, który z miłości do nas posłałeś na świat swojego Syna jako lekarza dusz i ciał, spójrz na swoje dzieci, które w tym trudnym momencie niepewności i lęku w wielu regionach Europy i świata, zwracają się do Ciebie, szukając siły, zbawienia i pocieszenia. Uwolnij nas od chorób i strachu, ulecz naszych chorych, pociesz ich rodziny, daj mądrość rządzącym, energię i siłę lekarzom, pielęgniarkom i wolontariuszom, życie wieczne umarłym. Nie opuszczaj nas w chwili próby, ale uwolnij nas od wszelkiego zła.
O to Cię prosimy, który z Synem i Duchem Świętym żyjesz i królujesz na wieki. Amen.
Maryjo, Uzdrowicielko Chorych i Matko Nadziei, módl się za nami.

Parafialny Facebook

Facebook Pagelike Widget