Ogłoszenia parafialne – 1 listopada 2020

NIEDZIELA – UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH
15:15 – Nieszpory świąteczne i nabożeństwo za zmarłych.
kolekta na potrzeby naszej parafii, Bóg zapłać za ofiary.

PONIEDZIAŁEK
WSPOMNIENIE WSZYSTKICH WIERNYCH ZMARŁYCH (Dzień Zaduszny).

CZWARTEK – I czwartek miesiąca
prośmy szczególnie w tym dniu o nowe powołania kapłańskie i zakonne oraz za powołanych do służby Bożej.
16:00 – spowiedź św.

PIĄTEK – I piątek miesiąca
po Mszy o godz. 700 – Nabożeństwo do Serca Jezusowego.
16:30 – 1730 – spowiedź św.
18:45 – GODZINA UWIELBIENIA.

SOBOTA – I sobota miesiąca
po Mszy o godz. 700 – Nabożeństwo do Serca Maryi.
16:00 – spowiedź św.

NIEDZIELA – XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA
kolekta na renowację katedry Chrystusa Króla w Katowicach.

Nabożeństwa za zmarłych od poniedziałku do soboty o godz. 17:30, a w niedzielę 8 listopada o godz. 15:30.

Odpust zupełny za zmarłych w tym roku będzie można uzyskać przez cały listopad. Osoby starsze, chore i ci, którzy z poważnych powodów nie mogą opuścić domu, będą mogli uzyskać odpust przez modlitwę w domu lub też ofiarowanie Bogu życiowych cierpień i niedogodności.

Zachęcam do czytania „Gościa Niedzielnego”: o czyśćcu, który jest przejawem miłosierdzia Bożego, i o duszach w czyśćcu, którym możemy pomóc naszą modlitwą; o księdzu, który przetrwał dwuletnią niewolę u dżihadystów dzięki modlitwie różańcowej; o założycielu Rycerzy Kolumba.

W dniu 11 listopada 2020 roku w kościele św. Jana Sarkandra w Bełku o godz. 11:00 sprawowana będzie Msza św. w intencji Ojczyzny z udziałem przedstawicieli władz samorządowych. Uroczystość będzie również transmitowana on-line.

ZAPOWIEDZI
I. SZCZECH Szymon, stan wolny, zam. Książenice
KĄKOL Lucyna, stan wolny, zam. Leszczyny.

Modlitwa na czas epidemii

Boże Ojcze, Stwórco świata, wszechmogący i miłosierny, który z miłości do nas posłałeś na świat swojego Syna jako lekarza dusz i ciał, spójrz na swoje dzieci, które w tym trudnym momencie niepewności i lęku w wielu regionach Europy i świata, zwracają się do Ciebie, szukając siły, zbawienia i pocieszenia. Uwolnij nas od chorób i strachu, ulecz naszych chorych, pociesz ich rodziny, daj mądrość rządzącym, energię i siłę lekarzom, pielęgniarkom i wolontariuszom, życie wieczne umarłym. Nie opuszczaj nas w chwili próby, ale uwolnij nas od wszelkiego zła.
O to Cię prosimy, który z Synem i Duchem Świętym żyjesz i królujesz na wieki. Amen.
Maryjo, Uzdrowicielko Chorych i Matko Nadziei, módl się za nami.

Parafialny Facebook

Facebook Pagelike Widget