Ogłoszenia – 5 kwietnia 2020

NIEDZIELA – NIEDZIELA PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ
15:15 – GORZKIE ŻALE z kazaniem pasyjnym.

CZWARTEK – WIELKI CZWARTEK
19:00 – Msza Wieczerzy Pańskiej.
Podziękujmy w tym dniu za eucharystyczną obecność Pana Jezusa pośród nas oraz pomódlmy się za kapłanów i o nowe powołania do służby Bożej w Kościele. Szczególnie módlmy się za kapelanów szpitalnych wspierając ich w tej bardzo trudnej posłudze.

PIĄTEK – WIELKI PIĄTEK
Dzień postu i wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych – ofiarujmy to wyrzeczenie w intencji ustania pandemii. Niech to będzie dzień ciszy – warto przed krzyżem przeprowadzić rachunek sumienia, w rodzinie oddać cześć krzyżowi i pojednać się z każdym.
16:45 – DROGA KRZYŻOWA.
17:30 – Liturgia Męki Pańskiej.

SOBOTA – WIELKA SOBOTA
w kościołach nie będzie poświęcenia pokarmów – niech w tym roku zastąpi go modlitwa i błogosławieństwo ojca rodziny przed śniadaniem wielkanocnym.
20:00 – Ceremonie Wigilii Paschalnej.

NIEDZIELA – NIEDZIELA WIELKANOCNA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO
Msze św. o godz. 8:00, 10:30, 12:00.
W tym dniu bardziej uroczyście niż zwykle pomódlmy się przed śniadaniem wielkanocnym i podziękujmy Jezusowi Chrystusowi za dar zbawienia, za obecność Zmartwychwstałego pośród nas.

Zachęcam do skorzystania z telewizyjnych, radiowych lub internetowych transmisji – na YouTube są transmitowane Msze, nabożeństwa i Liturgia Wielkiego Tygodnia. Proszę pamiętać o możliwości Komunii duchowej, poprzedzając ją zawsze wzbudzeniem doskonałego żalu.

Ofiary na utrzymanie i funkcjonowanie parafii i kościoła można wpłacać na konto parafialne: Orzesko-Knurowski Bank Spółdzielczy / Oddział w Leszczynach numer konta 51 8454 1095 2031 0027 3488 0001. Bóg zapłać za okazaną troskę o nasz kościół i parafię.

W tym tygodniu będzie także dostarczony paschalny numer „Gościa Niedzielnego” obejmujący dwie niedziele (Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego oraz Miłosierdzia Bożego – nr 15-16) w cenie 6 zł. Dostarczony będzie również majowy numer „Małego Gościa Niedzielnego”. Te numery będą wystawione w przedsionku naszego kościoła.

Modlitwa na czas epidemii

Boże Ojcze, Stwórco świata, wszechmogący i miłosierny, który z miłości do nas posłałeś na świat swojego Syna jako lekarza dusz i ciał, spójrz na swoje dzieci, które w tym trudnym momencie niepewności i lęku w wielu regionach Europy i świata, zwracają się do Ciebie, szukając siły, zbawienia i pocieszenia. Uwolnij nas od chorób i strachu, ulecz naszych chorych, pociesz ich rodziny, daj mądrość rządzącym, energię i siłę lekarzom, pielęgniarkom i wolontariuszom, życie wieczne umarłym. Nie opuszczaj nas w chwili próby, ale uwolnij nas od wszelkiego zła.
O to Cię prosimy, który z Synem i Duchem Świętym żyjesz i królujesz na wieki. Amen.
Maryjo, Uzdrowicielko Chorych i Matko Nadziei, módl się za nami.

Parafialny Facebook

Facebook Pagelike Widget