Ogłoszenia – 19 kwietnia 2020

NIEDZIELA – II NIEDZIELA WIELKANOCNA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO
15:30 – Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

CZWARTEK – UROCZYSTOŚĆ ŚW. WOJCIECHA, Biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski.

SOBOTA – ŚWIĘTO ŚW. MARKA, Ewangelisty.
17:30 – Nabożeństwo błagalne o urodzaje i ochronę upraw (w kościele).

NIEDZIELA – III NIEDZIELA WIELKANOCNA
Niedziela Biblijna.

Nadal obowiązuje dyspensa od obowiązku uczestniczenia we Mszy niedzielnej. W kościele może być 55 osób – zapraszam szczególnie rodziny, które mają zamówioną intencję mszalną.

Zachęcam do korzystania z telewizyjnych, radiowych lub internetowych transmisji Mszy św. i nabożeństw – na YouTubie transmitowane są Msze i nabożeństwa z naszego parafialnego kościoła. Proszę pamiętać o możliwości Komunii duchowej, poprzedzając ją zawsze wzbudzeniem doskonałego żalu.

W zakrystii można odbierać kartki z intencjami na maj i czerwiec 2020 roku.

W zakrystii można składać kartki z intencjami na III kwartał 2020 roku (lipiec, sierpień, wrzesień).

Została utworzona nowa strona parafii. Znajduje się pod nowym adresem – www.parafia.ksiazenice.net.pl

Ofiary na utrzymanie i funkcjonowanie parafii i kościoła można wpłacać na konto parafialne: Orzesko-Knurowski Bank Spółdzielczy / Oddział w Leszczynach numer 51 8454 1095 2031 0027 3488 0001. Bóg zapłać za okazana troskę o parafię i nasz kościół.

Modlitwa na czas epidemii

Boże Ojcze, Stwórco świata, wszechmogący i miłosierny, który z miłości do nas posłałeś na świat swojego Syna jako lekarza dusz i ciał, spójrz na swoje dzieci, które w tym trudnym momencie niepewności i lęku w wielu regionach Europy i świata, zwracają się do Ciebie, szukając siły, zbawienia i pocieszenia. Uwolnij nas od chorób i strachu, ulecz naszych chorych, pociesz ich rodziny, daj mądrość rządzącym, energię i siłę lekarzom, pielęgniarkom i wolontariuszom, życie wieczne umarłym. Nie opuszczaj nas w chwili próby, ale uwolnij nas od wszelkiego zła.
O to Cię prosimy, który z Synem i Duchem Świętym żyjesz i królujesz na wieki. Amen.
Maryjo, Uzdrowicielko Chorych i Matko Nadziei, módl się za nami.

Parafialny Facebook

Facebook Pagelike Widget