Nawiedzenie obrazu Niepokalanego Serca NMP w rodzinach naszej parafii

Wraz z nabożeństwami Kolędowymi rozpoczęła się w naszej parafii peregrynacja obrazu Niepokalanego Serca NMP po domach i rodzinach.

Niech to będzie kolędowanie Maryi w naszych wspólnotach rodzinnych dla odnowienia życia modlitewnego w rodzinach.

Obraz będzie zabierany z kościoła do domu po Mszy wieczornej i przyniesiony do kościoła następnego dnia. Na nawiedzenie będą przyjmowane zapisy w zakrystii, która rodzina na jaki dzień chce przyjąć Maryję do swojego domu.

Nawiedzenie zaplanowane jest na dwa lata, ponieważ w Książenicach jest około 630 domów, a w roku 2023 będziemy obchodzić stulecie powstania naszej parafii.

Serdecznie zapraszamy do przeżycia tego spotkania Niepokalanego Serca NMP w naszych rodzinach dla odnowienia i pogłębienia wiary, nadziei i miłości.

Modlitwa na czas epidemii

Boże Ojcze, Stwórco świata, wszechmogący i miłosierny, który z miłości do nas posłałeś na świat swojego Syna jako lekarza dusz i ciał, spójrz na swoje dzieci, które w tym trudnym momencie niepewności i lęku w wielu regionach Europy i świata, zwracają się do Ciebie, szukając siły, zbawienia i pocieszenia. Uwolnij nas od chorób i strachu, ulecz naszych chorych, pociesz ich rodziny, daj mądrość rządzącym, energię i siłę lekarzom, pielęgniarkom i wolontariuszom, życie wieczne umarłym. Nie opuszczaj nas w chwili próby, ale uwolnij nas od wszelkiego zła.
O to Cię prosimy, który z Synem i Duchem Świętym żyjesz i królujesz na wieki. Amen.
Maryjo, Uzdrowicielko Chorych i Matko Nadziei, módl się za nami.

Parafialny Facebook

Facebook Pagelike Widget